Pożegnanie muzyka ze Skaldów: Wspomnienia i uroczystości

Strona główna » Wiadomości » Pożegnanie muzyka ze Skaldów: Wspomnienia i uroczystości

Pożegnanie Jacka Zielińskiego: Wspomnienia o wybitnym artyście

W dniu 20 maja, przygotowana jest uroczystość pożegnania Jacka Zielińskiego, znakomitego muzyka i kompozytora oraz współtwórcy legendarnego zespołu Skaldowie. Jego ostatnie miejsce spoczynku będzie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim.

Reklamy

Uroczystości pogrzebowe

Od godziny 9:30, w Krypcie Zasłużonych w kościele na Skałce, będzie wystawiona urna z prochami Jacka Zielińskiego. Msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 11:00 w tejże świątyni. O godzinie 14:00 odbędzie się ostatnie pożegnanie na cmentarzu Rakowickim.


Pożegnalny koncert: „Skaldowie i Przyjaciele”

Wieczorem tego samego dnia, o godzinie 19:00, przed Nowohuckim Centrum Kultury, zaplanowany jest pożegnalny koncert pod tytułem „Skaldowie i Przyjaciele”.


Wspomnienie o twórczości

Jacek Zieliński, urodzony 6 września w Krakowie, był wszechstronnie utalentowanym artystą. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec oraz studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie altówki. Przez lata swojej kariery występował jako wokalista, trębacz, skrzypek oraz aranżer. Od 1965 roku był członkiem zespołu Skaldowie i współpracował z Piwnicą pod Baranami.


Odznaczenia i wyróżnienia

W uznaniu dla swoich osiągnięć artystycznych, Jacek Zieliński został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis” 29 czerwca 2006 roku przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego oraz Złotym Krzyżem Zasługi 14 stycznia 2014 roku.


Zakończenie życia i dziedzictwo artystyczne

Artysta zmarł w poniedziałek, 6 maja w wieku 78 lat, pozostawiając po sobie niezatarte ślady w historii polskiej muzyki. Jego wkład w kulturę i sztukę będzie pamiętany z szacunkiem i wdzięcznością.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x