W Muzeum Lotnictwa: Ślubowanie nowych Policjantów

Strona główna » Wiadomości » W Muzeum Lotnictwa: Ślubowanie nowych Policjantów

W dniu 7 maja br. Muzeum Lotnictwa w Krakowie stało się świadkiem uroczystego ślubowania 77 nowo przyjętych funkcjonariuszy policji, w tym 15 kobiet. Podczas tej doniosłej ceremonii wręczono również odznaczenia i wyróżnienia za zasługi w służbie. Wydarzenie zgromadziło szereg ważnych gości, w tym wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara, kapelana małopolskiej policji księdza Łukasza Michalczewskiego, oraz kadrę kierowniczą małopolskiej Policji, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie inspektorem Piotrem Morajko. Nie zabrakło także rodzin ślubujących policjantów.

Reklamy

Wręczenie Odznaczeń i Wyróżnień

Podczas ceremonii, inspektor Piotr Morajko odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim nowi funkcjonariusze. Następnie komendant wręczył każdemu z nich legitymację służbową, a wojewoda małopolski przekazał im zasady etyki zawodowej. W dalszej części uroczystości, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie oraz wojewoda małopolski uhonorowali wyróżnionych, wręczając medale i odznaczenia. Otrzymali je m.in.:

  • 4 brązowe medale za zasługi dla Policji,
  • 3 złote medale za długoletnią służbę,
  • 13 srebrnych medali za długoletnią służbę,
  • 3 krzyże zasługi dla honorowych dawców krwi.

Przemówienia i Podziękowania

Insp. Morajko podkreślił w swoim przemówieniu, że złożenie roty ślubowania to zobowiązanie przede wszystkim wobec Ojczyzny, oraz podkreślił wagę przestrzegania zasad etyki zawodowej w służbie. Wyróżnienia i odznaczenia stanowią nie tylko docenienie dotychczasowej pracy, ale również zachętę do dalszego zaangażowania.

Warto również podkreślić słowa wdzięczności skierowane przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara do nowych funkcjonariuszy oraz ich rodzin. Dziękując im za wybór służby dla Ojczyzny, wyraził nadzieję, że ich praca będzie kontynuowana z takim samym zaangażowaniem i oddaniem.

Przyszłość Nowych Policjantów

Po uroczystości ślubowania, przyszłych funkcjonariuszy czeka szkolenie zawodowe w jednej z policyjnych szkół. Tam zdobędą niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, aby odpowiedzialnie pełnić swoją służbę. Po zakończeniu szkolenia, policjanci wrócą do swoich jednostek, gdzie będą pełnić codzienną służbę. Nowi funkcjonariusze zostaną rozlokowani w różnych komendach i posterunkach w Małopolsce, w tym m.in. w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, czy Limanowej.

To ważne wydarzenie nie tylko dla samej Policji, ale także dla społeczności, której ta służy. Nowi policjanci stanowić będą o bezpieczeństwie mieszkańców regionu i całego kraju.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x