Rodzinny piknik z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Strona główna » Wiadomości » Rodzinny piknik z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

We wtorek, 30 kwietnia, na Małym Rynku w Krakowie odbył się rodzinny piknik zorganizowany z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu uczczenie tego historycznego momentu poprzez różnorodne atrakcje i smakołyki.

W ramach programu pikniku odbywały się quizy językowe, podczas których można było sprawdzić swoje umiejętności językowe. Dodatkowo, dla miłośników literatury, zaprezentowano fragmenty książki „Mały Książę” po francusku. Nie zabrakło także rozrywek dla sportowych duchów, takich jak bieg kelnerów czy gra w bule.

Reklamy

Jednym z głównych punktów programu były występy artystyczne, w tym występ baletu Cracovia Danza oraz koncerty wokalistów i zespołów artystycznych, w tym również zagranicznych. Piknik był również doskonałą okazją do degustacji potraw kuchni europejskiej i polskiej, przygotowanych między innymi przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Na Małym Rynku goście mieli możliwość odwiedzenia punktów informacyjnych konsulatów państw członkowskich Unii Europejskiej oraz prezentacji oferty Instytutów: Austriackiego, Francuskiego, Goethego i Włoskiego, a także Malta Tourism Authority.

Wśród atrakcji nie zabrakło również tradycyjnych polskich smaków, jak oscypek, oraz wyrobów mięsnych, a także słodkości i pizza włoska. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Powiśla Dąbrowskiego, Łętowa i Cianowic dodatkowo urozmaiciły ofertę pikniku.

Wojewoda małopolski, Krzysztof Jan Klęczar, zachęcał wszystkich mieszkańców oraz gości Małopolski do wspólnego świętowania tej doniosłej rocznicy. Piknik na Małym Rynku w Krakowie był doskonałą okazją do integracji społecznej, celebracji europejskiego współistnienia i uczczenia ważnego kroku w historii Polski.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x