Żałoba w MPK Kraków. Pamięć o tragicznym wypadku

Strona główna » Newsy » Żałoba w MPK Kraków. Pamięć o tragicznym wypadku

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie pogrążeni są w żałobie po tragicznym wypadku, w którym zginął jeden z ich kolegów, wieloletni kierowca autobusów, Józef. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 17 maja, a tego dnia tramwaje i autobusy w Krakowie będą kursować udekorowane kirem. Przed siedzibą MPK SA przy ulicy J. Brożka oraz przed zajezdnią autobusową Bieńczyce zostaną wywieszone czarne flagi.

Upamiętnienie kolegi

MPK Kraków informuje, że w dniu pogrzebu śp. Józefa, tramwaje i autobusy będą kursować z czarnymi wstążkami na znak żałoby. Firma Mobilis, współpracująca z MPK, również zaplanowała udekorowanie swoich autobusów kirem. Pracownicy MPK, pogrążeni w smutku, zapalili znicze przed zajezdnią, oddając hołd swojemu koledze.

Reklamy

Tragiczny wypadek

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 15 maja, około godziny 4:30 na ulicy Igołomskiej. W wyniku zderzenia autobusu MPK z pojazdem prywatnego przewoźnika, na miejscu zginął 61-letni kierowca MPK, Józef. W obu pojazdach nie było pasażerów, co dodatkowo podkreśla tragiczną ironę tego wypadku.

Współczucie i kondolencje

Zarząd MPK SA w Krakowie wydał oficjalny komunikat, w którym przekazał szczere kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego kierowcy. Zmarły przez wiele lat swojej pracy służył mieszkańcom Krakowa, a tragiczna śmierć nastąpiła w trakcie jego codziennych obowiązków. Pracownicy i zarząd MPK są głęboko poruszeni tą stratą.

Wyrazy współczucia od władz miasta

Prezydent Krakowa, Aleksander Miszalski, również złożył kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego kierowcy. W swoim oświadczeniu wyraził głębokie współczucie i zapewnił, że poprosił odpowiednie służby o szczegółowe informacje na temat tego tragicznego zdarzenia. Prezydent podkreślił, jak wielką stratą dla miasta jest śmierć długoletniego pracownika MPK, który każdego dnia służył jego mieszkańcom.

Pamięć i żal

Żałoba po stracie wieloletniego kierowcy MPK Kraków pokazuje, jak ważna jest pamięć o tych, którzy każdego dnia dbają o nasze codzienne potrzeby, często nie zauważając niebezpieczeństw, jakie mogą się pojawić. Upamiętnienie jego życia i pracy przez udekorowanie tramwajów i autobusów kirem oraz zapalenie zniczy przed zajezdnią to symboliczny gest, który ma na celu oddanie hołdu jego służbie i oddaniu.

Tragiczne wydarzenie z 15 maja na długo pozostanie w pamięci pracowników MPK Kraków oraz mieszkańców miasta. W tym trudnym czasie całe miasto łączy się w żalu i współczuciu dla rodziny zmarłego kierowcy.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x