Nowe życie zakładów zbożowych w Krakowie. Mieszkania i wieżowce

Strona główna » Wiadomości » Nowe życie zakładów zbożowych w Krakowie. Mieszkania i wieżowce

Dawne Zakłady Zbożowe w Krakowie przy ulicy Mogilskiej przechodzą spektakularną przemianę. Choć ściany historycznych budynków wciąż stoją, ich wnętrza są przygotowywane na nowe funkcje – staną się one nowoczesnymi mieszkaniami. Jeden z segmentów został całkowicie zburzony, ale w pozostałych trwają intensywne prace. Dachy zniknęły, co pozwala na wgląd w rozległe prace adaptacyjne wewnątrz.

Tuż obok dawnej fabryki, w pobliżu skrzyżowania ulic Mogilskiej i Meissnera, rośnie nowy blok mieszkalny, który zasługuje na miano wieżowca. Czternaście pięter tej imponującej budowli będzie dominować nad okolicznymi ulicami.

Reklamy

W okolicy powstaje więcej nowych budynków. Inwestycja na skrzyżowaniu ulic Meissnera, Mogilskiej i Jana Pawła II w Krakowie rozwija się dynamicznie. Pozostałości zakładów zbożowych są przekształcane w mieszkania, z jednym segmentem, który został zburzony z uwagi na jego niską wartość historyczną. Już teraz widać postępy w budowie niższego, czteropiętrowego bloku, który ma być wkrótce ukończony. Drugi, również czteropiętrowy budynek, jest na mniej zaawansowanym etapie budowy, ale już widać jego kształty.

Najbardziej dominującą strukturą będzie czternastopiętrowy budynek przy samym skrzyżowaniu. Jego najwyższe kondygnacje są już widoczne, co pozwala ocenić jego wysokość w kontekście całej inwestycji. Budynki dawnych zakładów zbożowych zmienią się w mieszkania o wysokości siedmiu pięter, tworząc harmonijną kompozycję z nowymi wieżowcami.

Dynamicznie zmieniająca się okolica

Obszar od wiaduktu na Mogilskiej do skrzyżowania z ulicą Meissnera zmienia się nie do poznania. Nowe bloki mieszkalne całkowicie odmienią krajobraz tej części miasta. Dodatkowo, planowana linia tramwajowa do Mistrzejowic wzmocni jeszcze bardziej modernizację tej okolicy, zapewniając mieszkańcom wygodny transport.

Mieszkania w Młyny Mogilska

Nowe mieszkania w kompleksie Młyny Mogilska będą mieć powierzchnię od 25 do 144 metrów kwadratowych. Ta inwestycja, realizowana przez firmę Noho Investment, ma na celu stworzenie nowoczesnych i komfortowych warunków mieszkaniowych w sercu Krakowa.

Historia zakładów zbożowych

Polskie Zakłady Zbożowe „PZZ” w Krakowie zostały założone w 1995 roku. Były to nowoczesne zakłady zdolne do produkcji setek ton mąki dziennie. Jednak historia tego miejsca sięga jeszcze dalej – przed II wojną światową działał tu młyn, którego dzieje są fascynującą częścią lokalnej historii. Szczegóły dotyczące tej historii można znaleźć w specjalistycznych opracowaniach.

Transformacja dawnych Zakładów Zbożowych w nowoczesne osiedle mieszkaniowe to symbol przemian, jakie przechodzi Kraków, łącząc historię z nowoczesnością i tworząc przestrzeń dla nowych pokoleń mieszkańców.

4o

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x