Nowa inwestycja Panattoni. City Logistics Kraków III

Strona główna » Biznes » Nowa inwestycja Panattoni. City Logistics Kraków III

Panattoni uzyskała wsparcie finansowe na rozbudowę projektu City Logistics Kraków III. Pożyczka w wysokości 21 milionów euro, udzielona przez mBank, umożliwi ukończenie budowy nowoczesnego parku logistycznego w Nowej Hucie, zlokalizowanego blisko Wisły i trasy S7. Ta firma planuje zdobyć znaczącą część rynku logistycznego w regionie poprzez swoje inwestycje w Krakowie i Małopolsce.

Planowane zakończenie budowy City Logistics Kraków III o powierzchni ponad 25 500 metrów kwadratowych przewidziane jest na sierpień 2024 roku. Park będzie usytuowany w Nowej Hucie, w sąsiedztwie DK 79 oraz drogi ekspresowej S7, z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej (pętla tramwajowo-autobusowa Pleszów).

Reklamy
  • Obszary parków logistycznych odgrywają kluczową rolę w ułatwianiu operacji e-commerce poprzez umożliwienie efektywnej dystrybucji towarów na ostatnią milę. Jest to szczególnie istotne w Krakowie, który jest miastem o dużym potencjale rynkowym i prawie 800 tysiącami mieszkańców. Inwestycja w City Logistics Kraków III jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne zoptymalizowane pod kątem e-handlu – powiedziała Karina Trojańska, Dyrektor Finansowy i Operacyjny w Panattoni.

W Niepołomicach deweloper prowadzi budowę Panattoni Park Kraków East IV, którego realizacja ma zostać ukończona w maju 2024 roku. Cała powierzchnia – ponad 18 000 metrów kwadratowych – zostanie przejęta przez firmę OMEGA Pilzno, co pokazuje ich dążenie do dominacji na rynku logistycznym w Małopolsce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x