Kraków: Marsz Równości i tęczowa flaga na magistracie

Strona główna » Newsy » Kraków: Marsz Równości i tęczowa flaga na magistracie

Patronat Prezydenta

Nowy prezydent Krakowa, Aleksander Miszalski, już podejmuje pierwsze działania na swoim stanowisku. Jego pierwszą decyzją dotyczącą patronatu jest poparcie Marszu Równości, który odbędzie się 18 maja. To symboliczne wydarzenie będzie miało szczególne znaczenie, ponieważ obchodzony będzie jubileusz dwudziestolecia marszu.

Reklamy

Wyjątkowa Ranga

W piśmie skierowanym do organizatorów, prezydent Miszalski podkreślił rangę tegorocznej edycji Marszu, zarówno ze względu na jubileusz, jak i na jego osobiste zaangażowanie. Jest to pierwsze wydarzenie, które postanowił objąć patronatem już w pierwszym dniu sprawowania urzędu.

Budowanie Tolerancyjnego Krakowa

Decyzja prezydenta Miszalskiego o poparciu Marszu Równości i wywieszeniu Tęczowej Flagi na magistracie jest wyrazem zaangażowania w budowanie Krakowa jako miasta otwartego i tolerancyjnego. To także podkreślenie szacunku dla inności i promowanie wartości równości, wolności i solidarności.

Celebrowanie Natury i Nowych Wyzwań

Magda Dropek, współorganizatorka Marszu, zachęca do uczestnictwa w wydarzeniu, które nie tylko celebrować będzie jubileusz, ale także pozwoli na refleksję nad nowymi wyzwaniami politycznymi i społecznymi. Marsz rozpocznie się przed Muzeum Narodowym o godzinie 15:00 i poprowadzi ulicami Krakowa, by ponownie zakończyć się przed Muzeum Narodowym.

Krakowski Marsz Równości, organizowany w maju, przypomina o Międzynarodowym Dniu Przeciwko Homo-, Bi-, Trans- i Interfobii (17 maja), upamiętniającym wykreślenie homoseksualności z listy chorób i zaburzeń przez WHO.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x