Nowy żłobek na Starym Podgórzu. Poszukiwanie wykonawcy

Strona główna » Biznes » Nowy żłobek na Starym Podgórzu. Poszukiwanie wykonawcy

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na projekt i budowę żłobka na Starym Podgórzu. Nowa placówka, przeznaczona dla około 100 dzieci, powstanie przy ul. Krzemionki 33, w pobliżu istniejącego przedszkola.

Przetarg na projekt i budowę

Przetarg obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej oraz przeprowadzenie robót budowlanych w tradycyjnej technologii dla nowego żłobka samorządowego. Wykonawca będzie odpowiedzialny także za kompleksowe wyposażenie pomieszczeń. Termin składania ofert upływa 31 maja o godzinie 10:00, a wykonawca musi zrealizować prace w ciągu 21 miesięcy od daty podpisania umowy.

Reklamy

Podstawą dla projektantów będzie wcześniejsza koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy przygotowany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich. Budynek żłobka będzie miał około 818 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, dwie kondygnacje naziemne i sześć sal, które pomieszczą łącznie 100 dzieci. W budynku znajdą się także pomieszczenia administracyjne, socjalne i gastronomiczne.

Infrastruktura i dofinansowanie

Oprócz budowy samego żłobka, zadaniem wykonawcy będzie także wykonanie dróg dojazdowych dla samochodów i rowerów, zagospodarowanie terenu wokół budynku, budowa placu zabaw, drogi pożarowej, miejsc parkingowych i ogrodzenia.

Projekt ten otrzymał wsparcie finansowe w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029, finansowanego przez Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Dzięki temu programowi w ciągu najbliższych lat planuje się budowę i modernizację kilkunastu żłobków w Krakowie, co zwiększy dostępność miejsc w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3 o około 1100. Obecnie w Krakowie dostępnych jest około 12 tysięcy miejsc opieki, zarówno w placówkach miejskich, jak i niepublicznych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x