Co robić w Krakowie podczas nadchodzącego weekendu?

Strona główna » Społeczeństwo » Co robić w Krakowie podczas nadchodzącego weekendu?

Majowe dni w Krakowie obfitują w różnorodne wydarzenia kulturalne i sportowe, które z pewnością umilą czas każdemu odwiedzającemu miasto. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie atrakcji, które warto uwzględnić w planach na nadchodzący weekend.

Reklamy

Krakowski Kiermasz Książki

Na placu św. Marii Magdaleny trwa pierwsza w tym roku odsłona Krakowskiego Kiermaszu Książki, trwająca do niedzieli, 12 maja, w godzinach 10.30–20.00. To doskonała okazja do poszukiwania interesujących lektur i odkrywania nowych literackich perełek.

Tydzień Bibliotek

W ramach XXI edycji Tygodnia Bibliotek, trwającej do 15 maja, Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w licznych wydarzeniach promujących hasło „Biblioteka – miejsce na czasie”. To doskonała okazja do poszerzania swojej wiedzy i uczestnictwa w kulturalnych spotkaniach.

Warsztaty teatru tańca w Teatrze Ludowym

Teatralny Instytut Młodych Teatru Ludowego zaprasza na cykl warsztatów teatru tańca, które odbędą się jutro, 12 maja. To znakomita okazja dla dzieci i młodzieży do eksplorowania tej fascynującej formy sztuki.

Festiwal Kultury Rumuńskiej

Do niedzieli, 12 maja, Kraków jest areną 14. edycji Festiwalu Kultury Rumuńskiej, upamiętniającego 35-lecie od upadku reżimów komunistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. To doskonała okazja do poznania bogactwa i różnorodności kultury rumuńskiej.

Koncert Cracow Singers

Muzeum Książąt Czartoryskich zaprasza na koncert Cracow Singers, który odbędzie się jutro, 12 maja, o godzinie 19.00. Koncert poświęcony pamięci Marka Rostworowskiego obiecuje być wyjątkowym muzycznym wydarzeniem.

Spektakl teatru cieni w Teatrze Figur

Teatr Figur przy ulicy Sławkowskiej 14 zaprasza na niezwykły spektakl teatru cieni „Huljet, huljet”, który odbędzie się jeszcze dziś, 11 maja. To okazja do przeniesienia się w magiczny świat emocji i wyjątkowych obrazów.

Pożegnanie z „Czerwonym Kapturkiem” w Teatrze Groteska

Teatr Groteska po ponad dwóch dekadach żegna się ze spektaklem „Czerwony Kapturek”. Ostatnie szanse na obejrzenie tego klasycznego przedstawienia to 11, 12 i 15 maja.

Spacer po Nowej Hucie

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej i Małopolskie Ekowędrówki zapraszają na spacer po Nowej Hucie, który połączy odkrywanie historii miasta z przyjemnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych

W sobotę, 11 maja, odbędą się bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, obejmujące trening biegowy, nordic walking oraz zajęcia lekkoatletyczne.

Bezpłatne szkolenia w skateparku dla dzieci i młodzieży

Wszystkie majowe weekendy warto spędzić w skateparku, gdzie pod okiem instruktorów można nauczyć się jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX.

Miejskie kontrole rowerowe

Sezon rowerowy w Krakowie to również czas miejskich kontroli rowerowych, które będą trwały do końca maja. Najbliższa okazja do skontrolowania swojego roweru to już dziś na placu ojca Adama Studzińskiego, w godzinach 9.30–17.30.

Inne propozycje na weekend

Oprócz wymienionych wydarzeń, warto także odwiedzić Bunkier Sztuki na warsztaty dla dzieci i młodzieży, Nowohuckie Centrum Kultury na wystawę „Cztery żywioły – powietrze”, oraz pałac Potockich na wydarzenia literackie i Jadalny Kraków Talks.

Uroczystości ku czci św. Stanisława

W najbliższą niedzielę, 12 maja, odbędą się tradycyjne uroczystości ku czci św. Stanisława. Procesja z Wawelu do kościoła na Skałce rozpocznie się o godzinie 9.00. Podczas przejścia pochodu, zostanie tymczasowo wyłączony ruch tramwajów na niektórych ulicach.

Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej

W niedzielę, 12 maja, planowane są dodatkowe kursy na linii nr 134, a także będą kursować linie nr 434 i LR0 – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Zaplanuj swój weekend w Krakowie już teraz i skorzystaj z bogatej oferty kulturalnej i sportowej, jaką przygotowali dla Ciebie organizatorzy wydarzeń w mieście.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x